![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4047670
*
nr 404 7670
Spegel
höjd: 63
Utrop:
100 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 april 2006
kl 16:15:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/3 23:37:23
1
100 kr
31/3 15:30:31
2
Vinnande bud
3/4 12:26:04
3
200 kr
3/4 14:17:18
4
350 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 404 7670
Spegel
höjd: 63
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 april 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/3 23:37:23 | 1 | 100 kr |
31/3 15:30:31 | 2 | Vinnande bud |
3/4 12:26:04 | 3 | 200 kr |
3/4 14:17:18 | 4 | 350 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53